0 oy
Diğer kategorisinde (120 puan) tarafından soruldu
Web programlamaya yeni yeni başlıyorum html ve css bilgim var. Back end tarafı için seçeceğim dilin bir önemi var mı bu aşamada? Python bilgim var django kolaylık sağlar mı? Javascript bilgim yok node.js için onu öğrenmem gerekiyor mu?

1 cevap

+2 oy
(1.4k puan) tarafından cevaplandı
Öncelikle HTML ve CSS bilgini iyice geliştirmeni öneririm daha sonra Javascript'e geç direk back-end kısmına atlama. Back-end dilleri kısmına gelicek olursak sen istediğni seç ama bununda bir karşılığı olacağını bil avantajları ve dezavantajları vardır, node.js daha yeni yeni öne çıkmaya başladı onuda tercih edebilirsin geleceği parlak.
(460 puan) tarafından yorumlandı
Tamamen katılıyorum , javascript öğrenme nedenin node.js kullanmak için olmamalı tam tersi javascript öğrenmek zorunda olduğun için node.js kullanmayı düşünebilirsin. Full-stack web yazacak birisi mutlaka javascript yazmalıdır hatta vue-react-angular bu frameworklerden birisini de öğrenmelidir. Back-end kısmı ise node.js tavsiye ederim geleceği  parlak modern bir teknoloji , php asp.net kullanmamanı öneririm.
Yazılım Biliminin Soru Cevap Platformuna hepiniz hoşgeldiniz. Bu platformda kurallara uyarak diğer geliştiricilerle yardımlaşabilirsiniz.

Kategoriler

...