+1 oy
C++ kategorisinde (130 puan) tarafından soruldu
Elektrik-Elektronik Müh. öğrencisiyim hazırlığı bitirdim 1.sınıfta ilk dönem c++ programlama dersim var kendim yazın önceden öğrenmek istiyorum bunun için yazılım bilimi c++ video listesini izleyecektim ama videoda temeli olanlar için bi eğitim var sizce nasıl yapmalıyım illa bütün c yi öğrenip mi c++ videolarına geçmeliyim?

1 cevap

+2 oy
(8.4k puan) tarafından cevaplandı
Önce istersen internetten dillerin genel yapısına bir bak. İkisini karşılaştır ona göre hangisinden başlamalıyım diye karar ver. Bana sorarsan önce C'den yada C++ 'dan başlamalısın diye bir şey yok. İkiside çok aşırı zor ve complike diller değil. Dili öğrenirken yaşayabileceğin zorluk dilin zorluğundan değil senin algoritma ve programlama kabiliyetinle alakalıdır. Bunlarda zaten zamanla gelişen özellikler. Bunlar benim kişisel görüşüm O yüzden istediğin dilden başlıyabilirsin. Sadece dili öğrenirken ilk başlarda tek bir kaynakdan bilgi almaya özen göster. Sonralarında başka başka kaynaklardan gerekli bilgileri almaya başlarsın. Yoksa diğer türlü kafa karışıklığı olabiliyor. Şimdiden başarılar diliyorum. Kolay gelsin.
tarafından yorumlandı
vaktim sınırlı olduğu için c++ başlayacağım cevabınız için teşekkürler
(8.4k puan) tarafından yorumlandı
Rica ederim iyi çalışmalar.
Yazılım Biliminin Soru Cevap Platformuna hepiniz hoşgeldiniz. Bu platformda kurallara uyarak diğer geliştiricilerle yardımlaşabilirsiniz.

Kategoriler

...