+2 oy
Python kategorisinde (160 puan) tarafından soruldu
Merhaba ben udemy üzerinden derslere devam ediyorum. Dosya işlemleri dersim bitti ve ödevler kısmında bir süredir oyalanıyorum. Murat hocanın yazdığı kodun mantığına uygun özgün bir şeyler yazmaya çalışıyorum (örneğin final notlarını alıp bir aritmetik ortalama oluşturarak geçen ve kalanları ayarlamak) ve maalesef hanüz başaramadım. Ödevlerdeki geçen ve kalanları başka txt dosyalarına yazdırma işini ise yapabildim. Sınıflar, fonksiyon tanımlama, modüller gibi konuların havada kaldığını hissediyorum. Kendimi geliştirmek için ekstra örnekler düşünüyorum fakat daima fikirlerimde bilgilerim yetersiz kalıyor (Örneğin bir yerden veri çekmem gerekiyor veya time modülünü kullanmam gerekiyor) Bu noktada ne yapmalıyım? Derslere odaklanıp bitirmek mi yoksa pratik mi?

3 Cevaplar

+4 oy
(4.1k puan) tarafından cevaplandı
tarafından düzenlendi
Önemli olan bitirmek değil, insanlar genelde yapabildiklerinin üstüne giderler ama bu tam tersi olmalı onları zaten yapabiliyorsun. Yapamadığın şeylerin üzerine git ve dediğin gibi bol bol pratik yap. Eminim konuyu daha iyi kavrayıcaksındır. Ayrıca tek bir kaynak yeterli değil yabancı ve yerli kaynakları sürekli tara. İyi çalışmalar...
+2 oy
(320 puan) tarafından cevaplandı
Zaten anlamanın, öğrenmenin mantığı bu yapamadığın kısımları internet bakıcaksın, araşırıcaksın ve uygun çözüm yolunu uygulayacaksın. O yüzden biraz çaba ve motivasyon lazım.
+1 oy
(1.4k puan) tarafından cevaplandı
Programlama öğrenirken en önemli iş sabırlı olmak bence önce sabırlı ol yapabildiğin değil yapamadığın konuların üzerine yoğunlaş yapamasanda sabret ve çalış benim önerim bu yönde.
Yazılım Biliminin Soru Cevap Platformuna hepiniz hoşgeldiniz. Bu platformda kurallara uyarak diğer geliştiricilerle yardımlaşabilirsiniz.
...