+1 oy
Php kategorisinde (1.3k puan) tarafından soruldu
Merhabalar. Defalarca video izlememe rağmen pratik bile yapsam php'yi öğrenmekte zorluk çekiyorum. Bildiğim tek şey insert, delete, update, select, arrays, operators, sabit değişkenler, değişkenler echo ile bir şeyler yazdırmaktır. Daha akıcı nasıl öğrenebilirim ?

4 Cevaplar

0 oy
(6.5k puan) tarafından cevaplandı
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
Şunu unutmamak gerek. Video izleyerek bir dilde profesyonel olamazsınız. Ancak egitmenler size ilerlemeniz için gerekli temelleri iyi bir şekilde verir. Nasıl gelişebilirsin biliyor musun ? Sürekli bir şeyler okuyarak,araştırarak,proje yaparak. En önemlisi ise bu platformu geliştirerek gelecek nesillere de güzel kaynaklar bırakmak.
(1.3k puan) tarafından yorumlandı
En önemlisi ise bu platformu geliştirerek gelecek nesillere de güzel kaynaklar bırakmak. Yani bu tarz sitelerde gezinerek mi yani sürekli kaynakları takip ederek mi ?
(6.5k puan) tarafından yorumlandı
Bu platformda karsilastigin sikintilari guzel bir sekilde sorarsan ve cevaplar alirsan hem sen faydalanmis olacaksin hem de sitenin indekslenmesi saglayarak senin sordugun sorularin benzerlerini insanlar sorduklari zaman google uzerinden yararlanmis olacaklar.
(1.3k puan) tarafından yorumlandı
Kesinlikle haklısınız hocam. Bu siteyi paylaşarak Size destek olmaya çalışacağım. Bilmeyen birine sitenin indekslenmesi için daha önde çıkması için bak böyle bir site var. Sorularını sorabilir, cevap alabilirsin diyeceğim. Tekrar teşekkürler!
0 oy
(1.5k puan) tarafından cevaplandı
Proje fikirleri oluşturup gerçekleştirmeye çalışın. Eğlenceli, ilginizi çekecek projeler yaparsanız öğrenmeniz daha rahat olur bence.
0 oy
(8.4k puan) tarafından cevaplandı

Aslında gerekli şeyleri yapıyorsun. Senin biraz motivasyona ihtiyacın var. Yani seni PHP'ye iten birşey olması lazım.

Bunun için PHP ile neler yapılabilir yada neler yapılmış, PHP bilmenin faydalarını, iş imkanlarını, ne kadar para kazandırdığını gibi konuları araştır ve en son kendine bende bunları bende yapmayılım de. Bu seni biraz daha motive eder. Eğer böyle de olmuyorsa olmuyor demekki zorlamaya gerek yok smiley

Başarılar...

(1.3k puan) tarafından yorumlandı
Tamam hocam :)
0 oy
(1.9k puan) tarafından cevaplandı
  • PHP’ye Giriş
  • Değişkenler
  • Diziler
  • İf – Else – Else İf Döngüsü
  • Form ile Yapılan İşlemler
  • For Foreach Döngüsü
  • Switch Case Döngüsü
  • Fonksiyonlar
  • Mysql İşlemleri [Bağlanma, Ekleme, Silme, Düzenleme]

Bu konu listesini sırasıyla öğrendiğiniz zaman basit tabanlı bir blog sistemi kodlamaya çalış. Elbet takıldığın yerler olacaktır. Lakin bunu başardığınız zaman PHP’de çok önemli bir yol aldığını gösterir.

başarabilirsin :)

(1.3k puan) tarafından yorumlandı
Teşekkür ederim. Ben bunu başarabilirim. Kendime güveniyorum. İnsan kendine güvendiği zaman yolu açık olur.
Yazılım Biliminin Soru Cevap Platformuna hepiniz hoşgeldiniz. Bu platformda kurallara uyarak diğer geliştiricilerle yardımlaşabilirsiniz.

Kategoriler

...