+1 oy
Linux kategorisinde (1.3k puan) tarafından soruldu
Merhabalar. Ubuntu ortamında Windows 10 ISO dosyasını USB belleğe nasıl yazdırabilirim ?

2 Cevaplar

0 oy
(500 puan) tarafından cevaplandı

WinUSB programı ile Linux dağıtımları üzerinde USB’ye ISO yazdırabilirsiniz.

Önce gerekli repoyu terminalden ekliyoruz:

sudo add-apt-repository ppa:colingille/freshlight
sudo apt-get update
sudo apt-get install winusb

Yükledikten sonra açtığınız programda ISO dosyasını ve yazdırma işlemini yapacağınız diski seçiyorsunuz. İşlem bu kadar.

Eğer olmazsa Ubuntuya sanal makineyle windows kurun ve WinToFlash benzeri programlar yardımıyla boot edin. Nasıl olsa elinizde win10 ISO'su var. Sanal Makineler dünyayı kurtaracak laugh

(1.3k puan) tarafından yorumlandı
tarafından düzenlendi
Rica edersem bir bağlanıp bakabilir misiniz hocam ?

https://i.imgur.com/tkUwoG9.png
(500 puan) tarafından yorumlandı
Dostum, internet erişimim kısıtlı olduğundan (20kb/s ile çalışıyorum şu an sen düşün) bağlanamam ama ekran görüntüsünü attığın hata sanırsam şu yüzden oluyor: sanal optik disk dosyası (ufak bir cd resmi olması lazım) eklemek yerine sanal sabit disk dosyası (ufak bir hdd resmi) eklemeye çalışıyorsun. köşesinde yeşil bir artı bulunan cd diskine basıp iso dosyasını buraya eklersen bu hata düzelir. Benim yüzümden nerelere geldin, kusura bakma :)  Sürekli linux kullanıcısı değilim ama usb belleğe Win boot etmenin zorluğunu daha önceden duymuştum ve aklıma sanal makinede denemek gelmişti.  Pek yardımcı olamadım sanırım.  Eğer antalyadaysan sana kendi usb belleğime win10 boot edip verebilirim.
(1.3k puan) tarafından yorumlandı
Dostum o hatayi cozdum. Lakin simdi USB bellegi takdigim zaman ise Aygit yoneticisinde USB Mass Storage hatasini aliyorum. Ama Technopat sosyal'de arkadasin birisi cozmus olayi. Sunu nasil uygulayabilirim. TeamViewer ile bana yardimci olabilirseniz sevinirim.

https://www.technopat.net/sosyal/konu/ubuntudan-windows-10a-gecmek.601948/page-2#post-3467678
0 oy
(2.2k puan) tarafından cevaplandı
Windows ortamında Rufus kullanarak Windows 10 bootable disk oluşturmak daha mantıklı. Zamanında Ubuntu'da denediğim zaman çok fazla hata almıştım ben de.
...